Trwała ondulacja

L Oreal Kerastase

O istnieniu zabiegu takiego jak trwała ondulacja wie właściwie każda kobieta. Dawniej cieszył się on bardzo dużą popularnością, obecnie nieco mniejszą – może dlatego, że pomimo znajomości samej nazwy, tak naprawdę nie wiemy czym właściwie ten zabieg jest, na czym polega i jak przebiega? Z pewnością warto dowiedzieć się nieco więcej o możliwości posiadania loków na stałe. Tym bardziej że kobiet z prostymi włosami jest bardzo dużo, a powszechnie wiadomo, że jeśli są proste to marzymy o kręconych i odwrotnie, tak więc może marzenia da się w prosty sposób spełnić?

Nieco historii

Z pewnością nie możemy obecnie mówić o bardzo dobrej sławie zabiegu trwałej ondulacji. Pierwsza jego odmiana została wprowadzona na rynek w roku 1936 – włosy skręcane były wówczas na gorąco, a twórcą była firma Schwarzkopf. Po 12 latach wprowadzono trwałą na zimno, jednak w ten sposób najłatwiej było uzyskać fryzurę modną w latach 80. XX wieku 0 popularnego baranka.

W tamtych czasach fryzjerzy nie posiadali odpowiedniej wiedzy, jak również umiejętności, dokonywali błędnego doboru preparatów, co kończyło się znaczącym zniszczeniem włosów, dochodziło do ich puszenia się , przesuszenia, a ułożenie graniczyło z cudem. Takie sytuacje całe szczęście odeszły w niepamięć. Oczywiście preparaty do trwałej ondulacji, które są stosowane obecnie dalej wpływają na strukturę włosa, wyróżnia je jednak zdecydowanie niższa inwazyjność niżeli w przypadku dawnych produktów, a przy dodaniu do tego sprawnych rąk i umiejętności fryzjera, zyskujemy piękne loki nawet na okres kilku miesięcy.

Koszt zabiegu

W zależności od salonu fryzjerskiego, miasta, ale również długości włosów i tego, jakiej jakości preparaty zostaną zastosowane koszt wykonania trwałej ondulacji może być urozmaicony i wynosić od 60 zł do około 200 zł.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwałej ondulacji wiąże się w pierwszej kolejności z koniecznością umycia włosów. Następnie poszczególne pasma zostają nawinięte na wałki i zabezpieczone specjalnymi papierkami. W kolejnym kroku całość spryskiwana jest lub nasączana płynem do ondulacji. Konieczne jest utrzymanie go na włosach przez 20-30 minut, następnie całość się spłukuje i stosuje się preparat o działaniu utrwalającym, który również regeneruje głębokie struktury włosa, odżywia je i nawilża.

Gdzie udać się jeśli marzy nam się pełna objętości fryzura?

Salon Strefa Fryzur w Krakowie oferuje profesjonalny zabieg trwałej ondulacji, przeprowadzany przez doświadczonych fryzjerów, najwyższej klasy produktami. Zdaniem wielu stylistów trwała znów staje się modna, dlatego warto wykonać ją w miejscu, gdzie jednocześnie odpowiednio zadbamy i swoje włosy i nie ulegną one silnemu zniszczeniu.

Jeśli marzysz o pięknych lokach, które nie będą się wyginać i prostować, gdy tylko położysz się do łóżka, to z pewnością warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań dostępnych w Strefie Fryzur w Krakowie. Dziś przeprowadzamy bezpieczne zabiegi, po których włos nie jest przesuszony i połamany, a piękna i naturalnie prezentująca się fryzura z burzą loków, utrzymuje się nawet kilka miesięcy. To z pewnością rozwiązanie dla współczesnej fashionistki.

Postaw na jakość

Twoje włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i wzmożonej troski. Dlatego wybierz salon, w którym odpowiednio się o nie zatroszczymy i wyjdziesz z piękną i modna fryzurą. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Strefy Fryzur w Krakowie.

Masz pytania? Zadzwoń do nas! Odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy Ci.